Internetový obchod

Internetový obchod je vlastne webová aplikácia s funkčnosťou poskytujúcou možnosť nakupovania tovaru alebo služieb priamo na internete. Internetové obchody sú v súčasnosti veľmi populárne a rozšírené, čo znamená aj širokú ponuku poskytovateľov ponúkajúcich hotové internetové obchody, pri ktorých je potrebné iba aktualizovať údaje pre konkrétnu firmu a naplniť obchod tovarom či službami.

V závislosti od požiadaviek na internetový obchod, nároky na rozsah funkčností je možné urobiť si prehľad ponúkaných internetových obchodov aj tu, kde sú porovnané open-source internetové obchody, ktoré môže použiť každý bez akéhokoľvek poplatku. My sme si z výberu internetových obchodov vybrali e-shop typ Prestashop, ktorý ponúka širokú ponuku funkčností a možností aj pre správcov a aj pre zákazníkov. Tento typ obchodu má lokalizáciu v Slovenskom jazyku a veľa doplnkových možností.

Demo internetový obchod obsahuje štandardnú inštaláciu. Pokiaľ máte záujem môžete si vybrať z veľkého množstva prispôsobení internetového obchodu (tzv. templates alebo themes) pre rôzne typy obchodov priamo na stránkach Prestashop-u.

K internetovému obchodu je možné okrem štandardných spôsobov platenia (dobierka, PayPal) vybrať aj platbu cez internet priamo Slovenským bankám (TatraPay, CardPay pre Tatra banku, SporoPay pre Slovenskú spotiteľňu a pod.).

Pre jednoduchšiu predstavu sme pre Vás pripravili 
Demo stránku nášho Prestashop-ukde si môžete vyskúšať fungovanie e-shopu aj v praxi.

Ak si chcete vyskúšať časť pre správcov e-shop-u, môžete navštíviť 
časť pre správcov.
E-mail demo správcu:test@webweb.sk
Heslo demo správcu:testweb123
Demo e-shop
Administrácia e-shopu
Cenník