Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)

Optimalizácia pre vyhľadávače (taktiež známe ako SEO - Search Engine Omptimization) je nové a veľmi rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie. Pred pár rokmi si používatelia uvedomili, že byť vo vyhľadávači na prvom alebo prvých miestach je pre úspech firmy nesmierne dôležité. V súčasnosti je to vlastne zhmotnenie samotného úspechu a dostať sa na prvú stránku vyhľadávača novo vzniknutej stránke v krátkom čase je bez zaplatenej reklamy takmer nemožné. 

Kto chce byť úspešný má len jedinú možnosť a to sledovať odporúčania Google a čo najviac ich dodržovať.  Recept na rýchly úspech zaručene neexistuje. Úspech súvisí s vytrvalosťou a stabilitou, čo vie aj Google a samozrejme to aj sleduje. Jediná možnosť teda je sledovať odporúčania Google, vyvarovať sa nekalým praktikám, ktoré Google taktiež sleduje (v prípade porušenia etických pravidiel stránky tvrdo penalizuje) a snažiť sa implementovať kvalitnú stránku.

Princíp sledovania kvality je veľmi jednoduchý a šikovný. Google jednoducho sleduje spokojnosť návštevníkov stránky a to tak, že sleduje kto alebo koľkí návštevníci sa opäť vrátia, aký čas tam strávia a koľko z nich odíde okamžite sklamaných obsahom. Tieto ukazovatele veľmi presne ukazujú nakoľko je stránka kvalitná a nakoľko sa používateľom páči. Veľkú pomoc pri vytváraní kvalitného obsahu Vám poskytnú nástroje od Google (napr. nástroje správcov webu a Google Analytics), kde si môžete tieto parametre zistiť a sledovať či Vaša zmena na stránke priniesla zlepšenie alebo zhoršenie. Takisto má na pozíciu stránky a kvalitu vplyv aj napríklad taká drobnosť ako je účasť a úspech firmy na sociálnych sietiach. A úspech väčšieho publika sa nedá získať iba vďaka priateľom a rodine.

Ako Vám teda môžeme pomôcť my, keď sme už všetko napísali? Jednoducho, študovať neustále odporúčania Google, bežný človek nestíha a ani sa to neoplatí. My budeme študovať odporúčania namiesto Vás, s tým že ich budeme uplatňovať priamo pri vytváraní stránok pre Vás. Pokiaľ máte existujúcu stránku a nie ste si istý či robíte všetko správne, veľmi radi Vám pomôžeme v rámci weblearning-u, kde Vám urobíme školenie na mieru, upravíme Vašu stránku a poradíme ako postupovať v budúcnosti, aby ste sa stále zlepšovali.